Ogarniamy tematy za Ciebie

Oceniamy możliwości

Przewidujemy ryzyko

Rekomendujemy optymalne rozwiązania

Nadzór

Nadzór księgowyNadzór i audyt księgowy

Funkcjonowanie spółek i dużych firm zazwyczaj wymaga prowadzenia szczegółowej i rozległej dokumentacji skupionej w poszczególnych działach księgowych.

Większość firm w celu utrzymania porządku i ładu we wszystkich tych pismach i rozliczeniach zatrudnia główną księgową, dyrektora finansowego lub też finance managera. Osoba na takim stanowisku odpowiedzialna jest za nadzór i utrzymanie ładu w całej księgowości firmy.

Niestety nie zawsze jest to rozwiązanie najkorzystniejsze oraz wystarczające. O wiele lepszą opcją, z której korzysta obecnie coraz więcej przedsiębiorstw, jest zewnętrzny nadzór księgowy. Wrocław to natomiast miasto, gdzie takie usługi oferuje profesjonalny zespół doświadczonych specjalistów Idea Tax.

Dlaczego lepszą opcją jest zewnętrzny nadzór księgowy? 

Funkcja głównego księgowego jest niezwykle ważna dla każdej firmy, niezależnie od branży, w jakiej działa dane przedsiębiorstwo. Osoba zatrudniona na takim stanowisku powinna być dostępna przez cały czas i każdego dnia, ponieważ kluczowe transakcje i procesy związane z funkcjonowaniem danej firmy mają miejsce nieustannie. Ponadto w każdej chwili może wydarzyć się coś nieprzewidzianego, co będzie wymagało natychmiastowej konsultacji lub podjęcia kluczowej decyzji dla przyszłości firmy.

Niestety pracownik zatrudniony na etacie to ryzyko związane z jego nieobecnościami w związku ze zwolnieniem lekarskim, urlopem wypoczynkowym, macierzyńskim, a także niepewność co do zachowania tajemnicy zawodowej lub popełnienia błędu w niektórych sprawach. Ponadto zatrudnienie na stałe pracownika na stanowisku głównego księgowego wiąże się z ponoszeniem wysokich kosztów związanych z zatrudnieniem go na etacie. To również konieczność wygospodarowania dodatkowej przestrzeni na terenie firmy i zapewnienie odpowiednich narzędzi do pracy. Niejednokrotnie zewnętrzny nadzór księgowy pochłania też znacznie mniejsze koszty niż zatrudnienie dodatkowego pracownika.

Zupełnie inaczej wygląda zewnętrzna kontrola rachunkowa dokumentów. Wrocław i okolice to region, gdzie wiele przedsiębiorstw zdecydowało się już na taką formę współpracy. To gwarancja wykonywania powierzonych obowiązków przez cały czas, każdego dnia. Ponadto do dyspozycji przedsiębiorstw jest doświadczone grono specjalistów nie tylko z zakresu ekonomii, ale też prawa i innych dziedzin związanych z prowadzeniem biznesu.

Nasz zespół Idea Tax to gwarancja pełnej poufności oraz wykonywania zadań na najwyższym poziomie. Każdą podejmowaną przez nas współpracę poprzedza też audyt księgowy. Wrocław jest miastem, w którym każda firma ma szansę na prowadzenie księgowości, a także kadr i płac na światowym poziomie.

Nadzór i audyt księgowości – co jeszcze oferujemy?

Idea Tax to zgrana grupa ekonomistów, którzy doskonale znają realia prowadzenia biznesów w różnych branżach i doskonale rozumieją potrzeby przedsiębiorców. Dlatego w ramach współpracy oferujemy zarówno pracę krótkoterminową, jak i na dłuższy czas.

Chętnie przyjrzymy się prowadzonej działalności i wykonamy szczegółowy audyt księgowości. Wrocław i okolice to region o dużej konkurencji. Dlatego z przyjemnością dokonamy analizy dokumentów i postaramy się wskazać, co zrobić, aby dana firma funkcjonowała lepiej i przynosiła jeszcze lepsze zyski. Jednocześnie chętnie przejmiemy obowiązki głównej księgowej na czas urlopu macierzyńskiego czy w trakcie trwania procesu rekrutacyjnego.

Zakres naszych działań zawsze dopasowujemy do potrzeb każdego Klienta. Wśród najczęściej wykonywanych zadań znajduje się nadzór nad poprawnym wykonywaniem wszelkich księgowań, kontrola oraz przygotowywanie deklaracji CIT czy też rejestrów i deklaracji JPK i VAT. Zajmujemy się bieżącym wsparciem działu księgowego i poszczególnych pracowników, opisem procesów i spisywaniem procedur. Jednocześnie optymalizujemy cały proces księgowy, narzędzia księgowe czy projektowanie importów danych w danej firmie. Jednocześnie zajmujemy się poprawą błędów i nieścisłości, które miały miejsce w przeszłości.

Kontrola rachunkowa dokumentów – co nas wyróżnia?

Idea Tax tworzą wszechstronnie wykwalifikowani specjaliści o wieloletnim doświadczeniu w wielu branżach. To nie tylko ekonomiści, ale również osoby, które analizują wszelkie prowadzone działania pod względem prawnym. W ramach każdej współpracy uważnie obserwujemy wszystkie bieżące zmiany w ustawodawstwie i bezpośrednio nanosimy na dokumenty danej firmy stosowne korekty.

Jednocześnie nadzorując księgowość przedsiębiorstwa, staramy się dostrzegać i sugerować korzystne zmiany, które mogłyby usprawnić funkcjonowanie całego biznesu lub pozwolić na uzyskanie oszczędności, lub zgromadzenie dodatkowych środków. Współpraca z Idea Tax to gwarancja zadowolenia zarówno podczas współpracy tymczasowej, jak i długofalowej.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą oraz kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy szczegółowo na wszystkie Państwa pytania, przedstawimy warunki współpracy oraz jej możliwe warianty oraz omówimy pierwsze zadania na drodze do zoptymalizowania księgowości w danej firmie.