Ogarniamy tematy za Ciebie

Oceniamy możliwości

Przewidujemy ryzyko

Rekomendujemy optymalne rozwiązania

Obsługa kadrowa Wrocław

Biuro rachunkowe Idea Tax Wrocław tworzy solidny zespół wykwalifikowanych ekspertów o szerokim doświadczeniu, którzy wcześniej pracowali dla różnych firm i branż. Dzięki temu doskonale znamy niemalże każdy rynek pracy i skutecznie radzimy sobie z prowadzeniem kadr i płac zarówno w małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstwach. Z zapałem podejmiemy się realizacji powierzonych zadań przez Klienta oraz przeprowadzimy analizę sytuacji firmy i zaproponujemy rozwiązania, które przyczynią się do sprawniejszego funkcjonowania i osiągnięcia jeszcze lepszych rezultatów. Jesteśmy gotowi na zarówno tymczasową jak i długofalową współpracę na korzystnych warunkach.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i dokładnego zapoznania się z naszą ofertą. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania oraz opowiemy o korzystnych warunkach współpracy w zakresie prowadzenia kadr i płac. Wrocław i okolice to obszar, gdzie chętnie pomożemy również w innych aspektach działalności, takich jak księgowość, obsługa grup kapitałowych, raportowanie czy analizy. Współpraca z naszym biurem to gwarancja satysfakcji i widocznych efektów.

 

Co wchodzi w skład obsługi Kadrowo-Płacowej

Usługa kadrowo-płacowa w biurach rachunkowych w Polsce obejmuje szeroki zakres działań związanych z administracją pracowników i rozliczeniami płacowymi. Dla wielu przedsiębiorców jest to nieodłączny element współpracy z biurem rachunkowym, który pozwala na skuteczne i zgodne z prawem zarządzanie kadrą. Poniżej przedstawiam, co wchodzi w skład obsługi kadrowo-płacowej:

1. Ewidencja pracowników:

 • Prowadzenie akt osobowych pracowników.
 • Zbieranie i archiwizowanie dokumentów pracowniczych (np. oświadczeń, zaświadczeń).
 • Rejestracja nowych pracowników oraz wprowadzanie zmian w danych osobowych.

2. Obsługa umów:

 • Przygotowywanie umów o pracę, umów zlecenia, umów o dzieło oraz aneksów do umów.
 • Monitorowanie terminów ważności umów oraz ich przedłużanie lub rozwiązywanie.

3. Rozliczenia płacowe:

 • Obliczanie wynagrodzeń, w tym zarówno stałych, jak i zmiennych składników wynagrodzenia (premie, dodatki, nagrody).
 • Rozliczanie nadgodzin, urlopów, zwolnień lekarskich oraz innych nieobecności.
 • Sporządzanie list płac oraz wydawanie wynagrodzeń pracownikom.
 • Obliczanie składek ZUS od wynagrodzeń i przygotowywanie deklaracji ZUS.

4. Rozliczenia z ZUS i fiskusem:

 • Przygotowywanie deklaracji składkowych do ZUS (np. DRA, RCA, ZUA).
 • Rozliczanie składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.
 • Przygotowywanie rocznych informacji o dochodach pracowników (np. PIT-11, PIT-8AR).

5. Obsługa urlopów i nieobecności:

 • Ewidencja i rozliczanie urlopów pracowniczych (urlopy wypoczynkowe, na żądanie, bezpłatne itp.).
 • Monitorowanie dostępnych dni urlopowych.
 • Sporządzanie zaświadczeń o zatrudnieniu, zarobkach itp.

6. Doradztwo w zakresie prawa pracy:

 • Pomoc w interpretacji przepisów dotyczących zatrudnienia.
 • Doradztwo w zakresie umów, składników wynagrodzenia, zwolnień itp.

Podsumowanie: Obsługa kadrowo-płacowa w biurach rachunkowych pozwala firmom na efektywne i zgodne z prawem zarządzanie kadrą oraz wynagrodzeniami pracowników. Specjaliści z biur rachunkowych dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu potrafią zoptymalizować procesy kadrowo-płacowe, gwarantując jednocześnie zgodność z aktualnie obowiązującymi przepisami.

 

Dlaczego warto skorzystać z zewnętrznej firmy do prowadzenia kadr i płac?

Kwestie kadrowe to nieodzowne działania związane z prowadzeniem firmy w każdej branży. Duże przedsiębiorstwa zazwyczaj zatrudniają własnych specjalistów do tego typu spraw, tworząc oddzielny dział kadr. Jednak nie zawsze ma to miejsce. Czasami zatrudnianie dodatkowych pracowników jest nieopłacalne lub znalezienie odpowiednio wykwalifikowanych osób bywa niezwykle trudne. W takich przypadkach warto wynająć profesjonalne biuro kadrowe Wrocław do obsługi kwestii kadrowych i płac. Wrocław to miasto, w którym wiele firm potrzebuje takich usług, a my, zgrany zespół Idea Tax, jesteśmy do ich dyspozycji.

ZEWNĘTRZNA OBSŁUGA KADROWA WROCŁAW, OKOLICA – NA CZYM TO POLEGA?
Outsourcing kadrowy to termin, z którym spotyka się coraz częściej w świecie biznesu. Obejmuje on zewnętrzne prowadzenie spraw kadrowych i płac. Wrocław i okolice to region, w którym coraz więcej przedsiębiorców korzysta z usług profesjonalistów w tym zakresie, co daje im pewność co do poprawności wszelkich rozliczeń i aktualnej dokumentacji firmy.
Obsługa kadrowa prowadzona przez zewnętrzne firmę polega na wykonywaniu szeregu zadań, które przyczyniają się do sprawnej pracy przedsiębiorstwa. Obejmuje to także prowadzenie spraw związanych z zatrudnionymi pracownikami. Obszar kadrowy i płac to również przeprowadzanie procesów rekrutacyjnych, zawieranie i rozwiązywanie różnego rodzaju umów oraz prowadzenie akt osobowych pracowników.

Zewnętrzne biuro kadrowe dba również o przestrzeganie kwestii związanych z przeprowadzaniem badań medycyny pracy, ewidencjonowaniem czasu pracy oraz zwolnień chorobowych pracowników, a także wydawaniem świadectw pracy.

USŁUGI KADROWE WROCŁAW I PEŁNA OBSŁUGA FINANSÓW FIRMY
Przedsiębiorstwa oferujące usługi kadrowe zapewniają klientom różnorodne zakresy usług w ramach nawiązanej współpracy. Czasami obejmuje to jedynie aspekty związane z dokumentacją i typową obsługą kadrową. Wrocław to jednak duże miasto, w którym działają też firmy takie jak Idea Tax. Nasz zespół zajmuje się szczegółowymi konsultacjami kadrowo-płacowymi, co oznacza, że kompleksowo obsługujemy nie tylko odpowiednią dokumentację, ale również wszelkie kwestie finansowe związane z danym przedsiębiorstwem.